Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Справи Майдану: За матеріалами ДБР судитимуть ексначальника беркуту з АР Крим

04/04/2024

Працівники ДБР завершили розслідування кримінального провадження щодо колишнього заступника командира полку – начальника штабу Полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим. Його обвинувачують в організації застосування сили проти активістів Майдану.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що у лютому 2014 року він організував незаконне злочинне перешкоджання проведенню зборів та мітингів у Маріїнському парку у Києві. Його підлеглі застосували до мітингувальників надмірну фізичну силу та спецзасоби, що призвело до заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості 117-ти учасникам акцій протесту у центральній частині столиці.

Колишній правоохоронець обвинувачується серед іншого в організації незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою на виконання явно злочинного наказу, за попередньою змовою групою осіб, із застосуванням фізичного насильства (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України).

У зв’язку із переховуванням обвинуваченого від органу досудового розслідування на тимчасово окупованій території України та на території рф, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошенням у міжнародний розшук щодо нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування.

Процесуальне керівництво здійснювалось Офісом Генерального прокурора.

Нагадаємо, 21 березня 2023 року Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому командиру полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України в АР Крим.

Після захоплення півострова він обійняв посаду командира так званого російського спеціального загону швидкого реагування «собр».