Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Справи Майдану: провадження щодо колишнього начальника міліції Черкас передано до суду

08/03/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо колишнього начальника УМВС України в Черкаській області який причетний до розгону протестувальників під час Революції Гідності.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що 20 лютого 2014 року він наказав силою розігнати протестувальників, які перебували біля пам`ятного знаку «Черкаси», що стоїть перед в’їздом на дамбу в обласному центрі.

Тоді 10 особам було заподіяно тілесні ушкодження та пошкоджено 5 транспортних засобів.

За цим епізодом колишній очільник міліції обвинувачується у незаконному перешкоджанні організації, проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, а також у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч. 2 ст. 28 ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України).

Нині він перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області, де обіймає посаду у незаконному правоохоронному органі окупантів. Провадження щодо державної зради колишнього міліціонера розслідує інший правоохоронний орган.

Також на завершальній стадії перебуває кримінальне провадження щодо чотирьох колишніх керівників силових структурних підрозділів, які виконували злочинний наказ цього керівника міліції області.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.