Співпраця між Моніторинговою місією ООН з прав людини та Державним бюро розслідувань – в Краматорську визначили пріоритетні напрямки

19/02/2021

17 лютого 2021 року в Територіальному управлінні Державного бюро розслідувань, розташованому у місті Краматорську, відбулась робоча зустріч з представниками Краматорського офісу Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).

Нагадаємо, Моніторингова місія ООН з прав людини має сім офісів по всій Україні, у тому числі на території, що безпосередньо охоплена конфліктом по обидва боки лінії зіткнення. ММПЛУ документує випадки порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права.

В ході зустрічі директор територіального управління Роман Богданов та голова регіонального офісу ММПЛУ Нігора Сачдєва обговорили поточну ситуацію із забезпечення прав громадян у місцях тримання під вартою, а також окремі кримінальні провадження, досудове розслідування яких здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в Краматорську.

Зокрема, не залишились поза увагою питання розслідування фактів свавільного затримання, катування та жорстокого поводження з затриманими.

«Діяльність Місії направлена на моніторинг забезпечення прав і свобод людини і громадянина, – зазначив Роман Богданов, – тож візит представників Місії є надзвичайно важливим».

Сторони обговорили спільні шляхи удосконалення роботи з виявлення та документування злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, а також домовились про посилення взаємодії у разі надходження до Місії повідомлень про протизаконні дії з боку працівників правоохоронних органів.

Керівниця Краматорського офісу Місії запевнила, що спеціалісти Місії готові надавати експертну допомогу, зокрема, у проведенні тренінгів і семінарів для сприяння оперативно-розшуковій діяльності та досудовому розслідуванню злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань.

В ході діалогу учасники зустрічі дійшли згоди щодо подальшої співпраці.