Сотні зрубаних дерев — на Вінниччині працівники лісгоспу відповідатимуть перед законом

20/04/2021

В рамках системної роботи щодо протидії злочинам проти довкілля, ТУ ДБР у Хмельницькому розкрили чергові факти незаконної порубки дерев.

Так, 19 квітня 2021 року, слідчі територіального управління повідомили про підозру працівнику Дашівського лісгоспу, який допустив незаконну порубку дерев на суму понад 1 мільйон 800 тисяч гривень.

Слідство встановило, що впродовж тривалого часу підозрюваний не помічав незаконну рубку рідкісних дерев, серед яких граб та дуби, загальним об’ємом понад 200 м3.

За результатами проведення судової товарознавчої експертизи вартість зрубаної деревини складає понад 1 мільйон 804 тис. грн.

Також, 19 квітня, в межах іншого кримінального провадження, до суду направлено обвинувальний акт стосовно іншого працівника цього ж лісгоспу, дії якого також завдали державі збитків у понад 1 мільйон 62 тисячі гривень.

Встановлено, що в аналогічний період, на ввіреній працівнику території, невідомі особи здійснили незаконну порубку дубів, що спричинило збитки більш ніж на 1 мільйон 62 тисячі гривень.

Кваліфікація вказаних правопорушень: службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Вінницька обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ у Вінницькій області.