Смерть затриманого у Костянтинівському відділі – ДБР повідомило про підозру начальнику

23/04/2021

ТУ ДБР у Краматорську, за сприяння ДВБ Нацполіції, повідомило про підозру заступнику начальника сектору кримінальної поліції Костянтинівського відділення поліції в Донецькій області у перевищенні влади та службових повноважень.

Встановлено, що 27 червня 2019 року, в одному зі службових кабінетів Костянтинівського відділення поліції проводились слідчі дії з 28-річним чоловіком, доставленим нарядом реагування за підозрою у крадіжці.

При цьому, для того, щоб змусити затриманого визнати вину, начальник сектору бив його по голові та нецензурно лаявся.

Вечері того ж дня підозрюваний, перебуваючи у приміщенні відділу поліції, скоїв самогубство. Він вихопив в одного з поліцейських табельну вогнепальну зброю та здійснив постріл в себе, внаслідок чого помер.

Таким чином, майор поліції підозрюється у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалися насильством і діями, що ображають особисту гідність потерпілого за відсутності ознак катування (ч. 2 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Донецька обласна прокуратура.