Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Службове підроблення та пошкодження офіційного документу – ДБР повідомило про підозру прокурору з Дніпропетровщини

10/08/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру начальнику відділу  однієї з місцевих прокуратур Дніпропетровської області. Прокурор підозрюється у службовому підробленні, тобто складанні і видачі завідомо неправдивих документів та в умисному пошкодженні офіційного документу (ч. 1 ст. 366 та ч.1 ст. 357 КК України).

Слідством встановлено, що у грудні 2019 року прокурор,  перебуваючи у відпустці, у власних інтересах склав від імені свого колеги, без його відома, апеляційну скаргу на ухвалу суду про відмову в задоволенні клопотання про арешт майна у одному із кримінальних проваджень та направив її до суду.

Це стало причиною зупинки повернення вилученого майна до прийняття рішення по суті, а також необхідності перевірки апеляційної скарги на відповідність вимогам  КПК України суддею-доповідачем.

У подальшому, в приміщенні суду підозрюваний за рахунок своїх повноважень отримав доступ до матеріалів апеляційної скарги, яку ж сам і готував, та зіпсував її. А саме пошкодив підпис особи на документі штемпельною фарбою.

У разі доведення вини підозрюваному загрожує покарання у вигляді штрафу від 2 000 до 4 000 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Дніпропетровської області. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області.