Слідчого поліції судитимуть за 2 тисячі доларів США неправомірної вигоди

21/09/2019

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту Головного управління Нацполіції в Донецькій області, підозрюваного у вимаганні та отриманні 2000 доларів США неправомірної вигоди.

Досудове розслідування здійснювали слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Краматорську.

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • за 2000 доларів США правоохоронець обіцяв не притягувати до кримінальної відповідальності особу, яка скоїла ДТП;
  • поліцейського затримали під час спроби втечі з місця отримання останньої частини неправомірної вигоди у розмірі 40 000 грн.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід - працівники Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Кваліфікація: одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.