Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Слідчий експеримент підтвердив невідповідність бойових катерів «Кузні» вимогам замовника

29/10/2021

Слідчий експеримент підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва ПрАТ «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – Збройних Сил України та Міноборони.

Слідчі Державного бюро розслідувань 23 та 28 жовтня цього року провели слідчі експерименти з військовими кораблями ПрАТ «Кузня на Рибальському» у межах кримінального провадження щодо змови посадовців Міноборони та керівництва приватних компаній з організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки невідповідної якості.

До експериментів були залучені фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, ТОВ «Цеппелін Україна», які перевіряли роботу обладнання, встановленого на катерах, а також спеціалісти українських суднобудівних підприємств, інші особи.

Слідчі експерименти проводили із дотриманням усіх правил технічної експлуатації суден, без жодних порушень, професійним екіпажем Військово-Морських Сил ЗСУ. При цьому представники ПрАТ «Кузня на Рибальському» проігнорували запрошення взяти у них участь, натомість співробітники заводу під час проведення експерименту намагались чинити перешкоди.

Нагадаємо, що 2 липня 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику Міністра оборони, голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» та ще двом колишнім начальникам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ.

Посадовців слідчі ДБР підозрюють у змові та організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідають встановленим вимогам та не можуть використовуватися у Збройних Силах України. Такі дії посадовців завдали державі збитків на суму понад 475 млн гривень.