Слідчі ДБР змусили військовослужбовця повернути до бюджету 745 тисяч гривень за зникле пальне

27/04/2019

Слідчі теруправління ДБР, розташованого в м. Миколаїв, за процесуального керівництва військової прокуратури Південного регіону України закінчили розслідування щодо військовослужбовця, підозрюваного у недбалому ставленні до служби. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що в 2018 році, внаслідок недбалого виконання начальником пункту заправки пальним військової частини А2238 своїх обов’язків, з військової частини зникло 25 тонн паливно-мастильних матеріалів. Це спричинило тяжкі наслідки на загальну суму понад 745 000 гривень. Після цього, з метою приховання втрат пального, посадовець вніс в документи з обліку палива завідомо неправдиві відомості.

Дії військовослужбовця слідчі ДБР кваліфікували як службове підроблення (ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України) та недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду (ч.3 ст.425 Кримінального кодексу України). 

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 7 років. Втім підозрюваний визнав свою вину та компенсував завдані його діями збитки в повному обсязі, а це майже 745 тисяч гривень. 

До Приморського районного суду м. Одеса скеровано обвинувальний акт із угодою про визнання винуватості.