Слідчі ДБР затримали прикордонника, який вимагав та отримав неправомірну вигоду за сприяння у легалізації іноземних громадян

27/01/2019

Слідчими теруправління ДБР у місті Полтаві затримано військовослужбовця Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Держприкордонслужби та його спільника - колишнього військовослужбовця ДПС України, за вимагання та одержання неправомірної вигоди.

За попередньою інформацією, вищевказані особи вимагали та отримали 1250 доларів США від громадянина України за допомогу в легалізації статусу іноземних громадян на території України.

Після отримання останньої частини неправомірної вигоди в розмірі 500 доларів США, службову особу та її спільника затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Затриманим готується повідомлення про підозру, проводяться інші першочергові слідчі дії.

Слідчими теруправління ДБР, розташованого у місті Полтаві, проводиться розслідування кримінального провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди), затриманим особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна.

Затримання проводилось за оперативного супроводження Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України, Управління внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби України та Харківського управління ДВБ Нацполіції. Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Харківського гарнізону.