Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Слідчі ДБР викрили контрабанду зброї до України

30/01/2019

Слідчі Центрального апарату Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних ДБР, Генеральної прокуратури України та оперативного супроводження ГУ БКОЗ Служби безпеки України викрили та блокували ввезення та збут вогнепальної зброї на території України.

За даними слідства, група осіб, використовуючи суб’єкти підприємницької діяльності, зареєстровані на території України, за попередньою змовою із службовими особами Національної поліції України, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та іншими особами налагодили протиправний механізм переміщення вогнепальної зброї через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС України, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу України недостовірних відомостей про фактичний вміст відправлення.

Так, наприкінці січня 2019 року до Одеської митниці з Чехії прибуло 250 одиниць зброї «карабін Скорпіон», які не відповідають вимогам державного стандарту (ДЕСТ) та не можуть бути перемішені через Державний кордон України.

З метою легалізації вказаної зброї, представником підприємства-замовника, за участі інспектора митниці відібрано зразки зброї, які за попередньої домовленості направлено до приватної майстерні з метою їх переробки та приведення до норм ДЕСТ. Після чого впорядковані зразки мали бути скеровані до експертної установи для отримання сертифіката відповідності та подальшого розмитнення всієї зброї  як «карабінів мисливських», що відповідають ДЕСТ для її реалізації на території України.

При проведенні обшуку автомобіля «кур’єра», слідчими вилучено зразки зброї, документи та грошові кошти в сумі близько 35 000 доларів США, 1800 євро та 175 000 грн.

На даний час проводяться слідчі та інші процесуальні дії з метою документування та встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, що підлягають доказуванню.

У разі доведення вини, за скоєні кримінальні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 201 Кримінального кодексу України (контрабанда, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю зброї, вчинене за попередньою змовою, групою осіб) та частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди), особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.