Слідчі ДБР розслідують можливі факти вимагання коштів співробітником Державної служби з надзвичайних ситуацій

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, за матеріалами управління СБУ в Харківській області відкрили кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди співробітником одного з районних відділів Державної служби з надзвичайних ситуацій Харківщини.

За попередньою інформацією, співробітник ДСНС вимагав гроші за непроведення перевірок та безперешкодне надання спеціальних довідок. Наразі відомо про два випадки отримання коштів у сумі понад 10 тисяч гривень.

Також слідчі провели обшуки у кабінеті керівника райвідділу ДСНС, під час яких виявили 15 тисяч 600 доларів США. Походження цих коштів з'ясовуватимуть в ході слідства.

Досудове розслідування проводиться за ч.3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням). Тривають першочергові слідчі дії.

У разі доведення вини, працівнику ДСНС загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Генеральна прокуратура України та прокуратура Харківської області.