Слідча Миколаївської поліції підозрюється у незаконному затриманні громадянина

25/09/2020
Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомили про підозру слідчій СВ Інгульського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Миколаївській області у незаконному затриманні громадянина (ч. 1 ст. 371 КК України).

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За даним  слідства, 5 квітня 2018 року слідчою було затримано громадянина, за підозрою у вчиненні крадіжки, в порядку п. 2 ч. 1 ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України - після вчинення злочину.

Ухвалою слідчого судді від 6 квітня 2018 року затримання громадянина визнано незаконним та його звільненого з-під варти. Підставою для прийняття такого рішення стало те, що потерпілого затримано 5 квітня 2018 року за підозрою у вчиненні злочину, який було скоєно 27 лютого 2018 року, що суперечить вимогам п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України.

Фактичне затримання громадянина було здійснено одразу після його звільнення з Держустанови «Миколаївський слідчий ізолятор», куди він був поміщений на підставі ухвали слідчого судді у зв'язку з обранням запобіжного заходу у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого також здійснювалося вищезгаданою слідчою.

У разі доведення вини підозрюваній загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або обмеженням волі на строк до 3 років.

Оперативний супровід здійснює Миколаївське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.