Слідча Хмельницького відділу поліції постане перед судом через службове підроблення

До суду скеровано обвинувальний акт відносно слідчої Хмельницького відділу поліції Головного управління Нацполіції України в Хмельницькій області.

Слідством встановлено, що поліцейська у квітні 2017 року під час складання протоколу огляду місяця події внесла недостовірні дані про понятих та підробила їхні підписи. Згодом вона передала до чергової частини для реєстрації в журналі Єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інші події, цей протокол разом з іншими матеріалами, чим здійснила видачу завідомо неправдивого офіційного документа.

На підставі вказаних вище матеріалів, в тому числі підробленого офіційного документу, були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. В подальшому, відповідне кримінальне провадження з обвинувальним актом було скеровано до Хмельницького міськрайонного суду, в якому уже цей документ визнано недопустимим доказом у справі.

30 липня 2020 року правоохоронниці було повідомлено про підозру.

Таким чином, слідча обвинувачується у службовому підробленні, тобто складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 2 000 до 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво - прокуратура Хмельницької області. Оперативний супровід - Управління внутрішньої безпеки в Хмельницькій області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.