Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Системна корупція київської влади може коштувати місцевій громаді 10 млрд гривень щороку (ВІДЕО)

04/10/2021

ДБР приділяє підвищену увагу виявленню правопорушень у роботі місцевих органів влади, які після децентралізації отримали значні повноваження, зокрема фінансові. Державне бюро розслідувань протягом 2020-2021 років на постійній основі проводить роботу, спрямовану на запобігання, виявлення, припинення та розкриття кримінальних-корупційних злочинів у цій сфері.

Під пильною увагою працівників ДБР – столиця держави, у якій величезні фінансові потоки часто спокушають чиновників до протиправних дій. Саме тому викриття та припинення корупційних дій посадовців Київської міської державної адміністрації, а також депутатів Київської міської ради є для ДБР пріоритетом.

Аналіз наявної у Бюро інформації свідчить, що керівництво та службові особи структур КМДА з використанням влади та наданих їм повноважень налагодили стійкі корупційні схеми розкрадання бюджету міста Києва, який на сьогодні становить приблизно 60 млрд гривень.

За попередніми оцінками системна корупція посадовців КМДА щорічно може завдавати збитків територіальній громаді Києва на загальну суму приблизно 10 млрд грн.

Основним механізмом розкрадання коштів громади є їх неефективний та безконтрольний перерозподіл керівництвом КМДА між 128 комунальними підприємствами.

Зокрема, щорічно понад 20 млрд грн спрямовується до КП. Це у подальшому створює додаткові корупційні ризики.

Працівники Державного бюро розслідувань у межах окремих кримінальних проваджень вже виявили та належним чином перевіряють можливі протиправні дії службових осіб:
керівництва Комунального підприємства лісопаркового господарства «Конча-Заспа» Комунального об’єднання «Київзеленбуд» (засновник – КМДА) та Національного природного парку «Голосіївський»;
службовців Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району Києва, що перебуває у віданні КМДА;
посадовців Комунального підприємства «Спортивний комплекс» виконавчого органу КМР (КМДА);
• депутатів Київської міської ради та посадових осіб КП «Київпастранс»;
керівництва Департаменту житлово-комунальної інфраструктури ВО КМР (КМДА) та ПАТ «АК «Київводоканал»;
• службових осіб КП «Житлоінвестбуд-УКБ», КП «Київтеплоенерго», КП «Плесо», КП «Київреклама» та КП «Київкомунсервіс» під час проведення тендерних закупівель;
• службових осіб Департаменту освіти і науки ВО КМР (КМДА) та його структурних підрозділів;
• чиновників КП «Київжитлоспецексплуатація» ВО КМР (КМДА).

Досудові розслідування тривають.

Продовжується робота і щодо викриття інших потенційних кримінальних правопорушень посадовців.

ДБР буде регулярно звітувати і щодо роботи в інших регіонах, оскільки сьогодні забезпечення громадян гідними умовами життя багато у чому залежить від місцевої влади.

Усі хто вирішив, що фінансова самостійність дозволяє розкрадати місцеві бюджети, будуть нести кримінальну відповідальність.