Систематичне одержання неправомірної вигоди на українсько-молдовському кордоні – ДБР затримало митника

Слідчі теруправління Держаного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, затримали посадовця відділу митного оформлення № 3 митного поста «Кельментці» Чернівецької митниці ДФС під час одержання ним неправомірної вигоди.

За попередньою інформацією: митник працюючи у пункті пропуску міжнародного автомобільного сполучення «Мамалига-Крива» налагодив механізм систематичного отримання неправомірної вигоди  від громадян за нереагування на виявленні порушення, а також сприяння у переміщенні товарів поза митним контролем через кордон з Молдови до України.

Відбулося: затримання митника в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час одержання чергової неправомірної вигоди.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення митнику про підозру, обрання відносного нього запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Чернівецької області. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, митнику загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.