Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Що відбулося на лінії прикордонного контролю в аеропорту «Жуляни» та які дії виконували слідчі ДБР? (роз’яснення)

17/01/2022

1. Що відбулося на лінії паспортного контролю?

​17 січня 2022 року співробітники ДБР у приміщенні аеропорту «Жуляни» виконали усі вимоги Кримінального процесуального кодексу України щодо вручення Петру Порошенку процесуальних документів, а саме клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та повістки про виклик на 11:00 17.01.2022 до Печерського райсуду для його розгляду.

Однак оточення п'ятого Президента України штучно створювали передумови для того, щоб завадити слідчим ДБР виконати їх законні дії.

Народний депутат України Петро Порошенко мав отримати вищезгадані документи та засвідчити факт їх отримання письмово або відмовитися від цього, попередньо отримавши документи.

 


2. Чому конкретно п'ятий Президент України, з процесуальної точки зору, не міг пройти через прикордонний контроль просто так без зупинки?

​17 грудня 2021 року працівники ДБР біля приміщення Верховної Ради України намагалися вручити Порошенку П.О. повістку про виклик до слідчого для проведення слідчих та процесуальних дій, однак він проігнорував співробітників ДБР та виїхав у невідомому напрямку.

​20 грудня 2021 року Петро Порошенко повідомлено про підозру, після чого, відповідно до вимог КПК України (місцеперебування підозрюваного невідоме або особа перебуває за межами України та не з’являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора), його було оголошено в розшук та надано відповідне доручення Держприкордонслужбі.

​17 січня 2022 року, під час проходження Порошенком П.О. прикордонного контролю, спрацювала відповідна інформаційна система з інформацією про те, що дана особа перебуває у розшуку.

Про даний факт представники Держприкордонслужби проінформували співробітників ДБР.

​Після цього, працівники ДБР зважаючи на те, що розгляд запобіжного заходу відносно Порошенка П.О. призначений на 11:00 17.01.2022 у Печерському райсуді, намагалися вручити повістку про виклик до суду та копії клопотання з додатками особисто Порошенку П.О. для належного інформування.

Наголошуємо, що кримінальним процесуальним законодавством України не передбачено жодних заходів забезпечення кримінального провадження або інших процесуальних дій щодо недопущення громадян України на її територію.

Тому будь-які заяви щодо не пропуску Петра Порошенка до України є спекулятивними та не відповідають дійсності.

​Слідчі ДБР виконували свої обов’язки щодо вручення процесуальних документів, однак оточення Петра Порошенка перешкоджали слідчому у його законній діяльності та вкотре сприяли порушенню підозрюваним покладених на нього обов’язків.

​Окрім цього зазначаємо, що жоден зі співробітників ДБР не був переодягнений у форму іншого правоохоронного органу і не виконував інших, не передбачених законодавством функцій.

Закликаємо сторону захисту і політичних прихильників п'ятого Президента України не продукувати фейки.