Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Схеми у воєнкоматах: ДБР викрило злочинну групу, що сприяла ухилянтам у Вінницькому центрі комплектування

23/06/2023

Працівники ДБР викрили та повідомили про підозру усім учасникам схеми видачі підроблених документів для ухилення від військової служби у Вінницькому центрі комплектування.

Протиправну схему, яка на постійній основі діяла у Вінницькому центрі комплектування, правоохоронці викрили ще в лютому 2023 року. Тоді на гарячому було затримано одного з офіцерів під час отримання хабарів від військовозобов’язаних осіб.

Зловмисники створили механізм систематичного отримання неправомірної вигоди від чоловіків за визнання їх непридатними до служби. Ціна такої «послуги» становила від 3 до 6 тис. доларів США у залежності від обсягу роботи.

Для підробки медичної документації до схеми військовий долучив лікаря-терапевта військово-лікарської комісії Вінницького ОМТЦК та СП (кол. – військкомат) та завідувача одного із відділень Вінницької міської клінічної лікарні.

Згідно з розподілом обовʼязків, офіцер відділення призову повідомляв чоловікам про можливість «вирішити питання» щодо ухилення від мобілізації. Після усної домовленості військовий направляв чоловіків на проходження ВЛК.

Лікар ВЛК «підшуковувала» хвороби та призначала додаткове обстеження для визнання чоловіків непридатним у Вінницькій міській лікарні. «Клієнти» йшли до завідувача одного із відділень міської лікарні, який брав участь у змові та фальсифікував результати необхідних обстежень.

З одержаними довідками та коштами чоловіки приходили до військового, який здійснював подальший вплив для прийняття «потрібних» рішень військово-лікарською комісією.

Наразі лікар звільнена із посади у військово-лікарській комісії Вінницького ОМТЦК та СП.

Правоохоронці повідомили військовому Вінницького центру комплектування про підозру в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Також про підозру повідомлено завідувачу відділення міської лікарні за фактом підроблення документів (ч. 2, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України) та колишній працівниці ВЛК ще й в прийняття пропозиції одержання неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 3 ст. 358 КК України).

Військовому та колишній працівниці ВЛК може загрожувати до 5 років позбавлення волі, а посадовцю лікарні – до 2 років обмеження волі.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у воєнній сфері Офісу Генерального прокурора.