Шахрайське заволодіння 19 квартирами в Одесі - 4 особам повідомлено про підозру

18/09/2020
Слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомлено про підозру 4 учасникам злочинного угруповання, а саме: організатору - колишньому оперуповноваженому УДСБЕЗ України в Одеській області, діючому адвокату та двом громадянам, на яких незаконно перереєстровано квартири з добросовісних набувачів. Вони підозрюються у шахрайському заволодінні нерухомим майном у вигляді 19 квартир в Одесі з використанням підроблених документів за допомогою незаконного втручання в електронні реєстраційні системи та незаконному залученні адвокатів, нотаріусів, державних реєстраторів тощо (ч. 4 ст. 190 КК України).

17 вересня 2020 року на території міста Одеси та області проведено 31 обшук, в ході яких виявлено та вилучено речі і документи, що містять у собі доказове значення для кримінального провадження, а також підроблені документи, незареєстровану зброю, отруйні речовини, грошові кошти та ювелірні вироби, походження яких встановлюється.

Наразі встановлюється причетність інших осіб до вчинення зазначеного правопорушення.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво  досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області, оперативний супровід - УСР в Одеській області ДСР Нацполіції.