Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Сестри-прикордонниці відповідатимуть у суді за вбивство немовляти

26/03/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно двох сестер - колишніх військовослужбовців Львівського прикордонного загону Західного територіального управління Державної прикордонної служби України. Жінки обвинувачуються в умисному вбивстві малолітньої дитини, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (п. 2, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові.

Слідством встановлено, що  29 липня 2019  року одна з обвинувачених народила дитину під час домашніх пологів в подвір'ї будинку. Породілля не перев’язала пуповину дитини та вдарила новонароджену дівчинку по голові. Її сестра закопала ще живе немовля з черепно-мозковою травмою в поліетиленовому пакеті поблизу місця проживання родини.

На даний час обвинувачені перебувають під вартою. Одна з них звільнена зі служби, інша - відсторонена від посади.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювали військова прокуратура Луцького гарнізону Західного регіону України та військова прокуратура Західного регіону України.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.