Рубки дерев заповідної зони на 16 млн гривень – ДБР оголосило підозру екскерівникам Шацького нацпарку (ВІДЕО)

23/04/2021

В рамках системної роботи щодо протидії злочинам проти довкілля Державне бюро розслідувань розкрило факти незаконної порубки дерев на об’єкті природо-заповідного фонду.

ТУ ДБР у Львові повідомило про підозру двом колишнім директорам Шацького національного природного парку, які у різний проміжок часу допустили незаконні порубки лісу на загальну суму понад 16 мільйонів гривень.

Встановлено, що посадовці нацпарку підписали лісорубні квитки без встановлених лімітів та не перевіривши наявність спецдозволів.

Через це державі завдано збитків на загальну суму 16 млн 851 тис. гривень. Водночас, у ході розслідування, збитки було відшкодовано.

Таким чином, одному ексдиректору, який заподіяв збитків на понад 7 млн 345 тис. гривень, та іншому експосадовцю, який заподіяв збитків на понад 9 млн 505 тис. гривень, повідомлено про підозру за статтею службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює – Волинська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСР у Волинській області ДСР НПУ України.