Р.Труба: Ми не будемо забирати кримінальні провадження інших правоохоронних органів

03/08/2018

Державне бюро розслідувань не буде забирати кримінальні провадження, які розпочали слідчі підрозділи інших правоохоронних органів. На цьому наголосив Директор ДБР Роман Труба в інтерв’ю «Інтерфакс-України».

«Завершувати справи інших слідчих було би неправильно. Основна категорія справ так чи інакше має відношення до подій на Майдані в 2014 році, багато складних справ, за якими необхідно ще проводити розслідування. Передати їх новим слідчим ДБР означає поставити все на тривалу паузу, оскільки новим слідчим необхідно буде багато часу для вивчення томів матеріалів. Ми не можемо втрачати час. Упевнений, що керівництво Генеральної прокуратури не піде на цей крок», – переконаний Р.Труба.

Він нагадав, що законодавець виділив час, протягом якого у слідчих прокуратури є можливість завершити досудове розслідування – це два роки.

«Насправді, за цей період можна завершити розслідування будь-якої складності багатоепізодної кримінальної справи», – підкреслив Р.Труба.

«Якщо ми будемо бачити, що до закінчення цього періоду неможливо завершити розслідування, я буду говорити про це генпрокурору, і будемо шукати шляхи вирішення цього питання», – вважає Р.Труба.

Також він звернув увагу на широку підслідність ДБР. «Це не десятки і не сотні, а тисячі кримінальних проваджень. Ми не зможемо почати роботу, якщо нас завалять такою кількістю справ. Кожен слідчий, який починав провадження, проводив слідство, повинен відповідати за якість і результат розслідування.  А ми будемо відповідати за ті провадження, які почнемо самі», – підсумував Р.Труба.