Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Розпочинаємо новий етап переговорів з фракціями Верховної Ради. ДБР потрібні зміни до закону – Роман Труба

29/01/2019

Верховна Ради має повернутися до голосування за зміни до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», які дозволять ДБР створити власні оперативні підрозділи. На цьому тижні я розпочну новий етап переговорів з фракціями парламенту. Про це під час брифінгу, 29 січня, повідомив Директор ДБР Роман Труба.

Він нагадав, що ДБР працює без власних оперативних підрозділів, а оперативне супроводження здійснюють оперативні підрозділи інших правоохоронних органів – Національної поліції, СБУ, Державної прикордонної служби.

«Ми вдячні нашим колегам за професійні дії. Але це може бути лише тимчасовий захід, оскільки правоохоронці є нашими підслідними», – наголосив Роман Труба.

Як відомо, ДБР не може оголосити конкурс на жодну оперативну посаду через те, що законодавець забув включити цю посаду до Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

«У травні минулого року законопроект, який вносить потрібні зміни, було ухвалено у першому читанні та прийнято рішення підготувати його як «невідкладний». Але з цього часу Верховна Рада до нього не поверталася», – нагадав Роман Труба.

«Цей же законопроект мав вирішити болюче питання передачі повноважень проводити конкурси на керівні посади від зовнішньої комісії (складається з представників Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів) до внутрішніх комісій ДБР. Це – 170 посад. Проте вже після голосування, законопроект зазнав суттєвих змін, і цю норму було викреслено. Будемо її повертати», – наголосив Роман Труба.

«ДБР потрібні оперативні працівники. ДБР потрібні керівники структурних підрозділів, працівники внутрішнього контролю. Лише від Верховної Ради залежить, буде це в нас, чи ні», – наголосив Директор ДБР.

Також він звернувся з закликом не втягувати ДБР у інформаційні війни.

«У підслідності ДБР – високопосадовці. Це може бути використано третіми силами для дезінформації, для іміджевих війн зі своїми конкурентами під час виборчих перегонів. Прошу всіх кандидатів на посаду Президента не втягувати ДБР у власні інформаційні війни», – підкреслив Роман Труба.