Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба відмовив зовнішній комісії у розгляді питання про призначення 27 переможців конкурсу на керівні посади в ДБР

28/08/2018

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовив зовнішній конкурсній комісії у розгляді рекомендацій про призначення 27 переможців конкурсу на керівні посади в Бюро. Про це він заявив сьогодні на брифінгу. 

Роман Труба наголосив, що зовнішня комісія знищила результати психофізіологічного дослідження кандидатів із застосуванням поліграфу, які мав отримати Директор ДБР для ухвалення кадрового рішення.

«Комісія в межах своєї компетенції відбирає переможців конкурсу і рекомендує їх для призначення на посади. Рішення про призначення ухвалює Директор за погодженням із заступниками. Для цього комісія мала передати всі матеріали кандидатів, включно із результатами проведенням поліграфу», – наголосив Роман Труба.

«З незрозумілих причин 18 липня зовнішня комісія на тому ж засіданні, де визначила переможців конкурсу, приймає дивне, нелогічне та протиправне рішення – знищити результати поліграфу. Я тричі звертався до голови комісії надати ДБР або результати поліграфу, або копію Акту про знищення, але комісія не надала жодного документу. У тому числі, копії Акту про знищення», — наголосив Роман Труба.

Роман Труба звернув увагу, що деякі кандидати є фігурантами кримінальних проваджень. 

«Один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні, пов’язаному з державною зрадою. Інший кандидат та його родина також фігурують у кримінальних провадженнях, пов’язаних з протиправним механізмом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом», – навів приклади Роман Труба.

 «Чи відповідає це дійсності, ми могли побачити у результатах поліграфу і з’ясувати, які особисті, моральні та професійні якості є у кандидатів. Але відповіді було знищено – раптово, у день оголошення результатів конкурсу. Відповідно, я не можу порушити процедуру призначення кандидатів на посади, маючи до того такий бекграунд», — зазначив очільник Бюро.

Водночас, Роман Труба переконаний, що серед переможців конкурсу є порядні і професійні люди. Він подякував усім 27 переможцям конкурсу, але заявив, що конкурсна комісія позбавила його можливості перевірити їх особисті, моральні та ділові якості і ухвалити рішення про призначення.

Нагадаємо, конкурси на всі керівні посади у Державному бюро розслідувань проводить зовнішня конкурсна комісія, яка складається з представників Президента України,  Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

18 липня комісія визначила переможців конкурсу на 27 ключових керівних посад в ДБР — це директори всіх територіальних органів, керівники всіх управлінь центрального апарату, в тому числі слідчих та оперативних, а також працівники управління внутрішнього контролю.