Роман Труба просить Верховну Раду повернутись до законопроектів про ДБР

05/04/2018

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба просить Верховну Раду повернутися до розгляду двох законопроектів, які розблоковують проведення конкурсів на керівні посади в ДБР та вирішують першочергові питання для запуску Бюро. Це законопроекти Кабінету Міністрів та групи народних депутатів (М.Найєма, О.Сотник та інш.).

Про це він повідомив за результатами засідання комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, яке відбулось 4 квітня.

Комітет рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні та за основу  «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань" щодо уточнення окремих положень» (народного депутата М.Паламарчука)

«Головне питання, яке вирішує цей законопроект, введення посади оперативного працівника до переліку посад Державного бюро розслідувань. Якщо за цей законопроект проголосує Парламент, ми зможемо оголошувати конкурси на оперативний блок», – зазначив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Водночас він наголосив, що два важливих законопроекти, які вносять системні зміни до профільного закону, не було винесено на розгляд комітету.

«Залишається відкритим питання проведення конкурсів на 140 посад, які сьогодні віднесено до повноважень зовнішньої комісії. Це – керівники відділів, секторів, заступники керівників управлінь та відділів, а також всі працівники управління внутрішнього контролю та відповідних секторів в регіонах. Тобто це керівний склад ДБР, без обрання якого ми не можемо говорити про повноцінний старт роботи», – зазначив Директор ДБР.

«Вкотре звертаюсь до фракцій – я готовий прийти на засідання та роз’яснювати кожну норму», – додав він.