Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба першим із працівників ДБР пройшов поліграф

27/12/2018

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відповідно до вимог законодавства пройшов психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфу.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 26 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» до вступу на службу, а також не рідше одного разу на рік, працівники ДБР проходять психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфу.

Дослідження проводять спеціалісти-поліграфологи підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Бюро. Усіх спеціалістів підрозділів внутрішнього контролю обирає зовнішня конкурсна комісія.

За результатами конкурсу було визначено переможців та призначено на посади двох головних спеціалістів Відділу проведення перевірок із застосуванням поліграфу Управління внутрішнього контролю центрального апарату Бюро.

Першим психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфу пройшов Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба. Йому поставили більше 100 запитань, у тому числі, щодо причетності до вчинення правопорушень; перебування на агентурному зв’язку в спецслужбах іншої держави; розголошення відомостей, які є конфіденційними, тощо.

За результатами аналізу проведеного дослідження у Директора Бюро психофізіологічних змін, що вказували на наявність прихованої інформації, встановлено не було.

Наступними психофізіологічне дослідження пройдуть перший заступник Директора Бюро Ольга Варченко, заступник Директора Бюро Олександр Буряк, а також перший виконувач обов’язків керівника Управління планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку, звітності – головного бухгалтера  центрального апарату Бюро Ірина Новак.

Матеріали дослідження є конфіденційними та зберігатимуться в Управлінні внутрішнього контролю центрального апарату Державного бюро розслідувань.

«Порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 449.