Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба: Я повернув конкурс у рамки закону

31/08/2018

Зовнішня комісія може оголосити новий конкурс на 27 керівних посад, або з’ясувати, чи є інший примірник результатів психофізіологічного дослідження із застосування поліграфу та надати його Державному бюро розслідувань. Про це в інтерв’ю для «LB» заявив Директор ДБР Роман Труба.

Він нагадав, що конкурсна комісія лише проводить конкурс та обирає переможців. Кадрове рішення – призначати чи не призначати кандидата на посаду – ухвалює Директор Бюро за погодженням із заступниками.

Р.Труба звернув увагу, що за законодавством матеріали психофізіологічного дослідження передаються для ухвалення кадрового рішення та зберігаються в ДБР, але наголосив, що вони не є підставою для відмови призначення на посаду.

«Ґрунтуючись лише на результатах поліграфу, переможцям конкурсу неможливо та неправильно відмовити у призначенні. Про це ніхто й не говорить. Але погодьтесь, коли, з одного боку, я маю інформацію про фігурування кандидата у кримінальних провадженнях, а з іншого боку, є дивне рішення комісії про знищення результатів поліграфу, що б вчинили ви? Просто підписали наказ про призначення?» - зауважив Роман Труба на запитання журналіста LB.

«У своєму рішенні я психологічно був впевнений більше, ніж при ухваленні будь-якого іншого рішення. Я ніколи не піду на те, щоб новий орган, який я очолюю, розпочинав свою роботу з дискредитації. Коли є запитання до кандидатів і мені не дали в повному об’ємі оцінити людину, я не можу йти на порушення закону. І я повернув це в рамки закону», – наголосив Директор ДБР.

При цьому він додав, що мова йде про принципи, а не персоналії: «Закон один для всіх. Я не міг 10 кандидатур повернути, сказавши, що нема поліграфу, а 17 залишити. Тому я пішов на найбільш компромісне рішення, яке я міг ухвалити – повернув документи», – додав Р.Труба.

Нагадаємо, що 28 серпня Р.Труба відмовив зовнішній комісії у розгляді питання про призначення на посади 27 переможців конкурсу. Причина відмови – знищення результатів психофізіологічного дослідження, які мали бути передані до ДБР.

Фото: Макс Требухов, LB.UA