Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба: Слідчі ДБР вивчатимуть рішення Європейського суду з прав людини

21/12/2018

Більше половини звернень українців до Європейського суду з прав людини стосується невиконання рішень національних судів, а також порушень, що виникають у роботі правоохоронців. За кількістю заяв ми поступаємося Туреччині, Росії та Румунії.

На цьому наголосив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба під час виступу на міжнародній науково-практичній конференції «Забезпечення прав і свобод людини в умовах судово-правової трансформації» організованої за підтримки ОБСЄ.

Директор ДБР наголосив, що слідчі ДБР будуть вивчати рішення Європейського Суду з прав людини.

 

«У нашій підслідності – правоохоронці. Значна кількість звернень до Європейського суду з прав людини пов’язано саме з їхньою діяльністю. ДБР буде приділяти увагу розслідуванню злочинів, пов’язаних з катуванням, порушенням прав людини під час діяльності правоохоронних органів. Ці злочини часто залишаються безкарними», – додав Директор ДБР.

В обговоренні проблем забезпечення прав людини в України взяли участь представники правоохоронних органів, судді, науковці.

Обговорюючи тему неприпустимості порушень прав людини під час проведення досудового слідства, суддя Верховного суду Микола Мазур звернув увагу учасників конференції на найпоширеніших порушеннях з боку слідчих, які ускладнюють притягнення винних до відповідальності.