Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба: слідчі ДБР розслідують 3417 кримінальних проваджень

29/01/2019

3417 кримінальних проваджень розслідують слідчі ДБР. Ці провадження були зареєстровані або передані за підслідністю протягом перших двох місяців роботи Державного бюро розслідувань. Про це сьогодні, 29 січня, заявив під час брифінгу Директор ДБР Роман Труба.

«Станом на сьогодні ДБР здійснює досудове розслідування в 3417 провадженнях. Найбільше проваджень розслідують слідчі Полтавського та Київського територіальних управлінь ДБР: 703  та 624 – відповідно. У центральному апараті – 170 проваджень. 2674 провадження надійшли з інших органів, 743 – відкриті слідчими ДБР»,  – розповів Роман Труба.

При цьому він зазначив, що 150 обвинувальних актів вже скеровано до суду. З них 142 – стосуються військових злочинів, решта – одержання неправомірної вигоди, зловживання впливом тощо.

Серед осіб, щодо яких відкриті кримінальні провадження, фігурують 1639 правоохоронців, 1391 військовослужбовець, 66 суддів, 3 народних депутата та 25 посадовців категорії «А».

Водночас, Роман Труба зауважив, що найбільше кримінальних проваджень стосується правоохоронців:

«Це найчисельніша категорія наших підслідних, це сотні тисяч людей. Тому очікувано, що вони фігурують у більшості проваджень ДБР». 

Роман Труба повідомив, що 503 провадження стосуються перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Також Директор ДБР звернув увагу, що Бюро також розпочало розслідувати ті злочини, розкриттям яких в Україні фактично ніхто не займався. А саме:

  • перевищення службових повноважень, яке супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування – 245 проваджень;
  • катування – 14 проваджень.

«Це складні злочини, які не можуть бути швидко розкриті. Більше того – розслідуванням катувань в Україні фактично не займалися. І це те, за що взялося Державне бюро розслідувань. Ми не лише зареєструємо провадження. Ми зберемо докази та скеруємо обвинувальні акти до судів», - додав Р. Труба.