Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба: Штат слідчих ДБР буде збільшено

21/12/2018

Станом на 20 грудня ДБР розслідує 843 кримінальних провадження, з них 180 – зареєстровано слідчими Бюро. Про це в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» повідомив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Він уточнив, що більше 600 проваджень передано ДБР за підслідністю, при цьому 290 з них – це провадження, які були відкриті іншими правоохоронними органами до початку роботи Бюро.

 

«Основна частина – це військові злочини», – зауважив Роман Труба та додав, що деякі з них внесені до ЄРДР ще в 2014 році.

Роман Труба наголосив, що слідчі ДБР мають розслідувати власні провадження. У випадку, якщо ДБР передадуть тисячі проваджень від інших правоохоронних органів, важко буде говорити про ефективну діяльність.

«Ще рік органи прокуратури мають працювати для завершення досудового розслідування у своїх провадженнях. Це достатній період, щоб поставити крапку і прийняти те чи інше рішення», – підтвердив свою позицію Роман Труба.

При цьому Директор Бюро заявив, що буде збільшено кількість слідчих, зокрема, у підрозділах, що розслідують військові злочини:

«На цей час ми проаналізували кількість військових злочинів і розуміємо, що навантаження на цих слідчих буде надзвичайно велике. Тому найближчим часом я прийму рішення про оголошення нового конкурсу на посади слідчих для того, щоб підкріпити саме управління, яке буде займатися військовими злочинами».

Також Роман Труба повідомив, що за підтримки Ради Європи слідчі ДБР пройшли програму тренінгів від експертів Національної академії прокуратури України.