Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Роман Труба: Потрібно змінити підслідність ДБР у розслідуванні військових злочинів

29/01/2019

ДБР має розслідувати злочини, вчинені вищим офіцерським складом. Розслідування інших військових злочинів потрібно передати військовій поліції. Про це під час брифінгу 29 січня заявив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Він повідомив, що станом на сьогодні ДБР здійснює досудове розслідування у 1391 кримінальному провадженні,пов’язаному з військовими злочинами.  З них – 1214 проваджень передала військова прокуратура, 177 – зареєстровані слідчими ДБР. 142 обвинувальних актів скеровано до суду.

«При цьому абсолютна більшість проваджень – 917 – стосується самовільного залишення військової частини або місця служби в умовах особливого періоду», – наголосив Роман Труба.

На його переконання, це значне навантаження на слідчих:

«Військова прокуратура планує надалі передавати нам свої провадження. Але навіть двох місяців роботи достатньо, щоб зрозуміти, що така чисельність військових злочинів є значним навантаженням на слідчих ДБР».

«Сьогодні є законопроект, яким пропонується за ДБР залишити розслідування злочинів, скоєних вищим офіцерським складом. Розслідування інших злочинів – передати військовій поліції. Я підтримую цю ініціативу», – підкреслив Директор ДБР.

Також Роман Труба повідомив, що буде збільшувати кількість слідчих в територіальних управліннях:

«Кожне територіальне управління поширює свою діяльність на декілька областей – 4 або 5. При цьому працюють в теруправлінні не більше 33 слідчих. Як результат, один слідчий може розслідувати по 20 проваджень».

Окрім цього, на його думку, в кожному обласному центрі потрібно створювати представництва ДБР, як мінімум – розміщувати слідчих, які зможуть ефективно реагувати на скоєні злочини.

«Якщо, наприклад, у Харкові відбувається вбивство, слідчому потрібно виїхати до Харкова з Полтави, і ми вже втрачаємо час», – додав Роман Труба.