Роман Труба: Ротація в ДБР – нормальний процес

29/05/2019

Державні органи не мають бути законсервованими, а кадрове оновлення – це звичайний процес.

Відповідно до законодавства, троє керівників підрозділів центрального апарату та керівник одного з територіальних управлінь залишають роботу в Державному бюро розслідувань по закінченню випробувального терміну. Це не криза, не скандал, а звичайна ротація у новому правоохоронному органі, який змінюється, враховує помилки, відточує свій професіоналізм, набирає силу.

Випробувальний термін – це нормальна практика як в державних органах, так і в приватних компаніях. Ніхто не приходить в ДБР працювати довічно: з кимось ми продовжуємо працювати, з кимось прощаємося та бажаємо подальших успіхів.

Ці кадрові рішення не вплинуть на роботу ДБР. За півроку у нас більше 11 тисяч проваджень, з яких 1191 скеровано до суду з обвинувальними актами. Є вже 122 обвинувальних вироків. Це – спільний результат всіх працівників ДБР: разом працюємо й надалі.

До кадрової політики ДБР прикута значна увага громадськості, хоча призначення та звільнення працівників в інших правоохоронних органах – це щоденний процес.

Водночас, є питання, які також потребують уваги. Серед них – блокування законних виборів нового складу Ради громадського контролю при ДБР. Сподіваюсь, у суді це питання буде вирішено остаточно, а нові члени РГК будуть обрані через прозору процедуру онлайн-голосування – як в НАБУ, АРМІ, Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві зі справ ветеранів АТО та інших органах. У свою чергу, це дозволить нам створити Дисциплінарну комісію.

 

Роман Труба

Директор ДБР