Роман Труба: Потрібно вносити зміни до законодавства, щоб розслідування «справ Майдану» не було зупинено

04/11/2019

Для того, щоб розслідування «справ Майдану» не було зупинено, Верховна Рада має у найближчий час ухвалити зміни до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», якими збільшити кількість працівників ДБР та запровадити спрощену конкурсну процедуру для слідчих ГПУ, які розслідують ці провадження.

Про це йдеться у колонці Директора Державного бюро розслідувань Романа Труби для «Української правди».

Він нагадав, що з 20 листопада ГПУ передає усі незавершені провадження іншим правоохоронним органам та надалі виконуватиме лише функцію процесуального керівництва.

Розслідуванням злочинів, пов'язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках, займатиметься ДБР. При цьому Роман Труба наголосив, що в ДБР «катастрофічно не вистачає слідчих», а дослідження усіх матеріалів з самого початку на якийсь час зупинить розслідування: «5 тисяч томів матеріалів будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку».

«Закон України «Про Державне бюро розслідувань» обмежує кількість працівників, які можуть працювати в ДБР – 1500 людей по всій Україні разом зі слідчими, оперативниками та державними службовцями. Де могли, ми максимально скоротили посади державної служби, щоб посилити слідчі та оперативні підрозділи. Але навіть при цьому навантаження на одного слідчого – понад 100 проваджень», – написав Роман Труба.

Для того, щоб розслідування не було зупинено, потрібно терміново вносити зміни до законодавства, якими:

  • скасовується гранична чисельність працівників ДБР;
  • запроваджується спрощена конкурсна процедура (лише співбесіда) для слідчих ГПУ, які розслідують "справи Майдану". 

Роман Труба нагадав, що з 1 листопада запрацювала Інвентаризаційна комісія, яка протягом трьох місяців буде займатися передачею проваджень.

«Але для того, щоб вони не стали валізою без ручки, потрібно терміново змінювати закон», – додав він.