Роман Труба: Перевірка кандидатів не буде формальною

03/08/2018

Перевірка переможців, яких рекомендовано на керівні посади у Державному бюро розслідувань, не буде формальною. Під час ухвалення рішення про призначення на посаду буде враховуватися весь масив інформації, включно з даними від НАБУ. Про це заявив Директор Бюро Роман Труба в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Він роз’яснив, що згідно з законодавством всі переможці конкурсу на керівні посади та на посади слідчих в обов’язковому порядку проходитимуть спеціальну перевірку органами державної влади, яка триватиме не більше трьох тижнів.

«Уповноважені органи проводять її строго в межах своєї компетенції.  У ЗМІ є більше інформації – ті, хто проводять спецперевірку, не можуть дати відповіді на всі питання, що цікавлять громадськість. Більшість інформації щодо переможців конкурсу носить майновий характер, тому я звернувся окремо до директора НАБУ провести відповідні перевірки. Антикорупційне бюро та інші антикорупційні органи можуть підтвердити цю інформацію або спростувати», – вважає Директор Бюро.

Також він звернув увагу, що у ДБР перевірять відповідність кандидатів на 27 керівних посад кваліфікаційним вимогам, оскільки співбесіди з ними зовнішня комісія проводила протягом 9-10 хвилин, а з одним переможцем – 7. «Це, наприклад, відбір керівників слідчих управлінь – вони відповідатимуть за якість проведених розслідувань, в яких будуть фігурувати найвищі державні чиновники. Це відбір директорів територіальних управлінь. І дійсно хтось думає, що можна оцінити переможця за 7 хвилин?» – наголосив Р.Труба.

«Моє рішення по кожному з кандидатів буде зважене, з урахуванням всієї інформації», – додав він.

Директор Бюро підтвердив, що зовнішня комісія відмовилася надавати документи кандидатів або будь-які контактні дані: «Зараз з'ясовуємо контакти людей, які стали переможцями в конкурсі на керівні посади, викликаємо їх в Бюро, збираємо документи. Я не можу почати перевірки без узгодження з кожним кандидатом. Якби зовнішня комісія відреагувала на мої звернення, оперативно надала нам ці дані, перевірки вже були би розпочаті».