Роман Труба: ДБР повноцінно запрацює після створення оперативних підрозділів

28/03/2019

Державне бюро розслідувань повноцінно запрацює після створення оперативних підрозділів. На цьому наголосив Директор ДБР Роман Труба під час брифінгу.

Він нагадав, що у Законі України «Про Державне бюро розслідувань» відсутня посада оперативного працівника, але народні депутати не поспішають її вносити.

«Ми не можемо оголосити конкурс на оперативні посади та взяти на роботу відповідних працівників. Це означає, що у ДБР не працюють оперативні підрозділи: ми не можемо вести спостереження, знімати інформацію з каналів зв’язків, здійснювати власні оперативні  розробки. У нас не працює управління спеціального призначення», – наголосив Роман Труба.

При цьому він нагадав, що майже три тисячі правоохоронців фігурують у провадженнях ДБР, де оперативний супровід здійснюють підрозділи інших правоохоронних органів.

 «17 травня минулого року Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу законопроект, який виправляв цю проблему. Проте більше Верховна Рада до нього не поверталася. Скільки б його не виносили до порядку денного, скільки би ми не звертали увагу народних депутатів та громадськості на цю проблему, скільки би не підіймали обговорень, результат однаковий – його немає. З цього я роблю висновок, що народним депутатам ДБР не потрібно, і певно зручніше, коли ми начебто працюємо, але з «зав’язаними ногами», – додав Роман Труба.