Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

П’ятеро черкаських поліцейських опиняться на лаві підсудних за катування громадянина

25/06/2021

П’ятеро працівників одного з районних управлінь поліції в Черкаській області постануть перед судом за катування громадянина та приховування цього злочину.

Слідство ДБР, за сприяння ДВБ Нацполіції, встановило, що у лютому 2021 року в місті Городище троє правоохоронців насильно доставили до поліції громадянина, який зі своїм братом перебували у знайомого в гаражі. Свої дії вони мотивували необхідністю допиту його у справі щодо крадіжки.

Під час допиту затриманий громадянин категорично заперечував свою провину.

Двоє старших дільничних офіцерів поліції вимагали зізнатись у злочині. Для цього потерпілому вдягали кайданки та били його руками, ногами, залізним стільцем та душили шлангом у службовому кабінеті.

Впродовж декількох годин за цим спостерігав ще один співробітник поліції та не втручався. Також не втрутились і двоє інших поліцейських, які приїхали пізніше. Навпаки, дізнавшись про злочин, приховали його та не надали необхідної допомоги потерпілому.

Внаслідок побиття він отримав забої обличчя, голови та спини, а також втратив зуби.

Трьох дільничних офіцерів поліції обвинувачують у катуванні, вчиненому групою осіб (ч. 2 ст. 127 КК України). Їм загрожує позбавлення волі до 10 років.

Одного оперуповноваженого обвинувачують у приховуванні злочину (ч. 1 ст. 396 КК України). Йому загрожує позбавлення волі до 3 років.

Т.в.о.начальника сектору обвинувачують у невжитті керівником, якому стало відомо про вчинення насильницького зникнення, його підлеглими, заходів для їх припинення і неповідомлення компетентних органів про злочин та приховуванні злочину своїх підлеглих (ч. 2 ст. 146-1, ч. 1 ст. 396 ККУ). Санкція статей передбачає позбавлення волі від 5 до 7 років.

У лютому 2021 року правоохоронців було відсторонено від займаних посад, а двом з них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід — Головне оперативне управління ДБР та Черкаське управління ДВБ НПУ.