Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Прозоре обрання нової Ради громадського контролю при ДБР має бути розблоковано

25/04/2019

Постанова Уряду, що запроваджує вибори членів Ради громадського контролю при ДБР за процедурою відкритого онлайн-голосування, законна. Зміни до неї розроблялися у співпраці з громадськими організаціями.

Про це повідомив Директор ДБР Роман Труба під час дискусії щодо блокування виборів нового складу РГК при ДБР, що відбулася сьогодні, 25 квітня, в «Українському кризовому медіа-центрі».

Нагадаємо, що член діючої РГК подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання незаконним внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів про Положення про Раду громадського контролю при ДБР та Порядку її формування. Цією Постановою змінено процедуру проведення виборів з установчих зборів на онлайн-голосування. Для забезпечення позову суд заборонив проводити вибори членів РГК, які мали відбутися 18 квітня.

«Хочу наголосити, що зараз Окружний адміністративний суд міста Києва розглядає 4 позови проти мене. Позов про блокування виборів РГК я вважаю одним із таких», – підкреслив Роман Труба.

Засновник громадської організації StateWatch, головний експерт групи «Антикорупційна реформа» Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Лємєнов наголосив на безальтернативності способу обрання нового складу РГК при ДБР та необхідності якомога швидшого відновлення конкурсу шляхом проведення онлайн-голосування. «Я категорично проти цього позову і такого методу блокування конкурсу до нової РГК. Саме відкрите голосування створює всі умови, аби склад Ради був максимально репрезентативний», – зауважив він.

Про прозорість процедури проведення рейтингового розповів Голова ГО «Електронна демократія» Володимир Фльонц. Варто додати, що ГО «Електронна демократія» надала технічне та консультаційне супроводження під час10 виборів до Рад громадського контролю при різних державних органах.

«Має бути обрана Рада громадського контролю, а не рада громадських організацій. Це може бути забезпечено тільки відкритим онлайн-голосуванням», – додав Володимир Фльонц.