Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Прокурора місцевої прокуратури Київщини судитимуть за хабар

27/05/2021

Слідчі Теруправління ДБР Києва закінчили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно прокурора Васильківського відділу Києво-Святошинської прокуратури Київської області.

Встановлено, що правоохоронець замість припинення незаконної діяльності дизельної заправки вирішив заробити на цьому.

Він вимагав у підприємця щомісячно сплачувати йому гроші «за свою бездіяльність». За додаткову винагороду прокурор також обіцяв «вирішити питання» з Національною поліцією України.

Прокурору повідомлено про підозру у січні 2021 року.

Він обвинувачується у:

  • вимаганні та одержанні ним як службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за невчинення ним, як службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України);
  • підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення в інтересах особи, яка надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого службового становища (ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід — СБУ.