Продаж інформації з обмеженим доступом – на Хмельниччині експоліцейський постане перед судом

08/04/2021

ТУ ДБР у Хмельницькому, за сприяння ДВБ Нацполіції, завершило досудове розслідування відносно 28-річного експоліцейського сектору реагування патрульної поліції одного із районних управлінь ГУ Нацполіції у Хмельницькій області. До суду скеровано обвинувальний акт.

Встановлено, що підозрюваний під час роботи у поліції налагодив схему збуту інформації з обмеженим доступом про фізичних осіб та транспортні засоби із автоматизованої системи «Інформаційний портал Національної поліції України».

За гроші для своїх «замовників» поліцейський знаходив потрібні дані в системі, фотографував на телефон та пересилав через месенджер.

15 лютого 2021 року його було затримано після чергового збуту даних. Наступного дня йому було повідомлено про підозру.

Таким чином, колишній правоохоронець обвинувачується у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом, а також у несанкціонованому копіюванні інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 та ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 та ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька обласна прокуратура, оперативний супровід – Хмельницьке управління ДВБ НП України.