«Продавали» іноземне громадянство. ДБР викрило злочинну схему за участю прикордонниці

08/07/2021

Працівники Територіального управління ДБР Львова у взаємодії з УВБ Держприкордонслужби затримали на гарячому військовослужбовицю Чопського прикордонного загону, яка продавала «пакет послуг» щодо набуття громадянства іншої країни та безперешкодного перетину кордону за цим документом.

Оперативники Бюро встановили, що військова за «винагороду» у 8 тисяч євро пообіцяла громадянину України посприяти у швидкому отриманні паспорта Ізраїлю, перевірці цього документа у базах даних іноземних держав та безперешкодному перетині українсько-словацького кордону.

Прикордонницю затримано під час отримання частини коштів – 3 тисячі євро та передачі іноземного паспорта. Походження та автентичність документа буде з’ясовуватись у процесі слідства.

Під час обшуку в помешканні військовослужбовиці вилучили паспорт громадянки Угорської Республіки на її ім’я, травматичний пістолет без дозвільних документів та паспорт Азербайджанської Республіки на іншу особу.

Затриманій повідомили про підозру у зловживанні впливом ( ч. 3 ст. 369-2 КК України) та готується клопотання про обрання запобіжного заходу.

У разі доведення провини прикордонниці може загрожувати позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у справі здійснює Закарпатська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону, оперативний супровід – департамент контррозвідки СБУ спільно із ВБ Мукачівського прикордонного загону.