Процесуальні дії, які будуть відбуватися у кримінальному провадженні, де фігурує Петро Порошенко (ВІДЕО)

14/01/2022

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора розслідує кримінальне провадження щодо злочинної схеми постачання впродовж 2014-15 років вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України.

У вересні-листопаді 2021 року у даному провадженні вже повідомлено про підозру народному депутату Віктору Медведчуку, бізнесмену Сергію Кузярі та колишньому Міністру енергетики Володимиру Демчишину.

Провадження розслідується за ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (держзрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичних організацій) КК України.

17 грудня слідчі ДБР намагалися вручити Порошенку Петру Олексійовичу повістку про виклик для проведення слідчих та процесуальних дій, однак він це проігнорував, та виїхав з двору Верховної Ради. У повістці про виклик до ДБР він не був підозрюваним. Його викликали в рамках кримінального провадження для проведення процесуальних дій.


Цього ж дня, 17 грудня, о 19:04 народний депутат Петро Порошенко придбав квиток на літак до Стамбула та покинув межі України.20 грудня 2021 року п'ятому Президенту України повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.

17 січня органи слідства чекають на повернення Петра Порошенка до України для проведення відповідних слідчих дій.