Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Привласнення 250 000 гривень виділених на зарплату – ДБР повідомило про підозру начальнику та двом працівникам виправної установи

04/09/2020

Слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру начальнику та двом працівникам виправної установи у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними досудового розслідування, начальник установи розробив схему протиправного збагачення та залучив до неї керівника окремого структурного підрозділу та його підлеглого. Зокрема, за злочинною схемою з квітня і до кінця серпня 2020 року у колонії фіктивно працювало декілька осіб, яким на підставі табелів обліку робочого часу, підписаних керівником підрозділу, виплачувалась заробітна плата та нараховувались підвищенні премії.

Однак фактично ці працівники не працювали і не виконували своїх службових обов’язків. Фіктивні працівники отримували лише невеликий відсоток, а решту коштів двічі на місяць забирали собі учасники організованої групи.

Таким чином організована група заволоділа майже 250 000 гривень, виділених на заробітну плату працівникам колонії.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення від займаних посад.

Протиправну схему незаконного привласнення бюджетних коштів викрито Державним бюро розслідувань спільно з прокуратурою Сумської області, за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в Сумській області.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.