Притягнення невинного до кримінальної відповідальності – ДБР повідомило про підозру працівникам поліції Кам’янська

20/08/2020

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру працівникам Дніпровського ВП Кам'янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 8 лютого 2020 поліцейський з логістики та дільничний офіцер поліції вказаного відділення поліції у приміщенні поліцейської станції Дніпровського відділення поліції застосовували психологічне насильство до громадянина та погрожували застосуванням насильства. Таким чином вони намагалися змусити його зізнатися у вчиненні кримінального злочину – шахрайстві (ч. 1 ст. 190 КК України).

Шляхом підроблення ряду документів правоохоронці сформували та зареєстрували у Єдиному реєстрі досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення громадянином. Це призвело до притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності, складання та направлення до суду обвинувального акту відносно потерпілого.

Такі дії правоохоронці вчиняли заради штучного створення показників про розкриття кримінальних правопорушень в сфері обігу наркотичних засобів.

Таким чином поліцейські підозрюються у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності та перевищенні влади або службових повноважень, що супроводжувалось застосуванням насильства (ч. 2 ст. 372, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України).

Наразі підозрюваним вручені клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Крім того, за місцем проживання та роботи фігурантів провадження проведено обшуки та вилучені персональні комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони та інші речі.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснюється прокуратурою Дніпропетровської області. Оперативний супровід – Дніпропетровським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.