Прикордонникам, які незаконно вимагали гроші в перевізників на Донеччині, обрано запобіжний захід

За повідомленням теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Краматорськ, відносно трьох затриманих прикордонників обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі по 96 тисяч гривень.

Нагадаємо, слідчими теруправління ДБР, розташованого в Краматорську, спільно з оперативними співробітниками Управління захисту економіки в Донецькій області, за процесуального керівництва військової прокуратури об’єднаних сил було припинено схему отримання неправомірної вигоди працівниками прикордонної служби.

За попередньою інформацією,  група інспекторів прикордонної служби, створюючи штучні перешкоди для перевізників, які перетинають КПВВ «Новотроїцьке», систематично вимагали й отримували від них грошові кошти. В подальшому, за раніше встановленою домовленістю,  в орендованому приміщенні за безпосередньої участі командиру відділу прикордонної служби ОБПК «Волноваха» відбувалось розподілення неправомірно отриманих коштів для подальшої їх передачі окремим працівникам вищої ланки прикордонного загону.

Протягом квітня-травня 2019 року задокументовано понад 70 фактів отримання неправомірної вигоди на загальну суму понад 600 тисяч гривень.

Наразі перевіряється причетність до протиправних дій інших посадових осіб із керівництва Донецького прикордонного загону та Донецько-Луганського регіонального управління ДПС України.

У разі доведення злочину за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) трьом підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна.