Правоохоронця судитимуть за смертельне поранення відвідувача супермаркету в Харкові

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо працівника взводу охорони публічної безпеки Управління поліції охорони в Харківській області, підозрюваного в умисному вбивстві при перевищенні заходів, необхідних для затримання особи.

Досудове розслідування здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві.

 

 

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • 5 грудня 2018 року в супермаркеті «Рост», що в Харкові, правоохоронець при виконанні своїх обов’язків незаконно затримав відвідувача торговельного центру та утримував його в службовому приміщенні супермаркету;
  • у відповідь на незаконне затримання, чоловік завдав поліцейському легкі тілесні ушкодження – декілька ударів розкладним ножем, після чого намагався втекти;
  • правоохоронець протиправно застосував табельну вогнепальну зброю, двічі вистріливши у бік потерпілого – один з пострілів став смертельним.

Кваліфікація:

  • умисне вбивство при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця (ст. 118 Кримінального кодексу України);
  • перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, із застосуванням насильства (ч. 2. ст. 365 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України.

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.