Працівники ДБР провели ряд обшуків у Чернігівській міськраді, Облдержадміністрації Чернігова та низці комерційних підприємств

28/01/2022

Слідчі дії відбуваються у справі щодо махінації під час підготовки та проведення публічних закупівель послуг з ремонту доріг міського значення.

Встановлено, що у 2021 році Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міськради провело 4 тендери на проведення ремонтних робіт дорожнього покриття на суму понад 350 мільйонів гривень.

За попередньою інформацією, під час аукціону посадовці створили штучні умови для перемоги визначеної компанії.

Компанія-«переможець» замовляла неякісну асфальтобетонну суміш на місцевих заводах за штучно завищеними цінами, якими керують менеджери пов’язані з керівництвом Чернігівської міськради.

Це призвело до проведення неякісного ремонту доріг і бюджетних втрат. Тривають експертизи, за результатами яких буде встановлена сума збитків завданих державі.

Перевіряється причетність посадових осіб Чернігівської міськради та підпорядкованих їй підприємств, а також приватних товариств до вчинення кримінального правопорушення.

Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – ДБР.

Досудове розслідування триває.