Пожежа в Старобільському психоневрологічному інтернаті – ДБР перевіряє дії посадовців ДСНС

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у Краматорську, здійснюють досудове розслідування за фактом можливого неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Луганській області. Дії посадовців призвели до загибелі чотирьох  пацієнтів Старобільського обласного психоневрологічного інтернату. 
За попередньою інформацією: 22 грудня у психоневрологічному інтернаті, що розташований в селі Бутківка Старобільського району, сталася пожежа. Під час її гасіння рятувальники виявили тіла чотирьох загиблих пацієнтів.
Важливо: слідство надасть оцінку діям посадових осіб ГУ ДСНС у Луганській області, які попередньо здійснювали нагляд та перевірку функціонування аварійно-рятувальних систем лікувального закладу.
Примітка: причини виникнення пожежі встановлює Національна поліція України у рамках окремого досудового розслідування.
Кваліфікація: службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (2 ст. 367 Кримінального кодексу України).
Санкція статті: у разі доведення вини, посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.