Потужності серверів Державної судової адміністрації використовували для роботи інтернет-магазинів та майнінгу – двом особам повідомлено про підозру

18/09/2019

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру двом особам Державної судової адміністрації України, які незаконно використовували мережеве та комп’ютерне обладнання ДСА для налагодження роботи інтернет-магазинів та видобутку криптовалюти.

Підозру оголошено двом працівникам держпідприємства «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України. 

За попередньою інформацією: вони встановили на мережеве та комп’ютерне обладнання шкідливе програмне забезпечення з метою налагодження роботи інтернет-магазинів та використання потужності серверів для видобутку криптовалюти. Факти таких протиправних дій підтверджено висновками експерта.

Під час огляду мережевого обладнання дата-центру ДП «Інформаційні судові системи» ДСА України встановлено:

- наявність шкідливого програмного забезпечення «MinerGate», яке з 01.01.2018 здійснювало видобуток електронних грошей (криптовалюти), використовуючи потужності та електроенергію ДСА України;

- незаконне використання серверного обладнання ДСА України для роботи низки приватних ресурсів – декількох інтернет-магазинів;

- інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією спеціального технічного засобу негласного отримання інформації. 

Важливо: зазначене програмне забезпечення було встановлено на окремих ноутбуках держпідприємства «Інформаційні судові системи». Ці комп’ютери використовувалися для налаштування серверів, комп’ютерів Державної судової адміністрації України та судів міста Києва. 

Оперативний супровід у даному кримінальну провадженні здійснює Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України. Процесуальне керівництво – прокуратура міста Києва.

Результат – двом працівникам ДП «Інформаційні судові системи» ДСА України повідомлено про підозру у:

  • несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та створенні з метою використання шкідливих програмних чи технічних засобів (ч.1 ст.361, ч.2 ст.361, ч.1 ст.361-1 Кримінального кодексу України);
  • незаконному придбанні та використанні спеціальних технічних засобів отримання інформації та створенні з метою використання шкідливих програмних чи технічних засобів (ч.1 ст.359, ч.1 ст.361-1 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування триває.