Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Посадовець Секретаріату Кабміну вимагав 2,5 млн грн за «сприяння» у будівництві – ДБР направило справу до суду (ВІДЕО)

19/04/2021

ДБР завершило досудове розслідування відносно керівника одного зі структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Слідчі ТУ ДБР у Києві встановили, що високопосадовець вимагав та отримав від підприємця 2,5 млн грн за підписання актів приймання виконаних будівельно-монтажних робіт на об’єкті будівництва, що перебуває на балансі Секретаріату Кабінету Міністрів України. Також чиновник обіцяв надалі не створювати штучних перешкод у тендерних закупівлях.

З метою приховування неправомірних дій, посадовець залучив посередника, який отримав кошти від підприємця.

Таким чином, дії чиновника кваліфіковані за ч. 4. ст. 368 КК України — одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі.

Дії посередника кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 ККУ — пособництво в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Наразі обвинувальний акт направлено до суду.

У разі доведення вини посадовцю та його посереднику загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Київська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСР в місті Києві ДСР Нацполіції.