Посадовцям Полтавського ГЗК, який належить олігарху-втікачу Жеваго, обрано запобіжні заходи: тримання під вартою або застава від 2 до 60 млн грн
Печерський суд міста Києва обрав запобіжні заходи керівництву ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», а також керівництву фірми-прокладки, через яку відбувались махінації на підприємстві. Відповідно до рішення судді, всі шість підозрюваних мають перебувати в СІЗО з альтернативою внесення застави. Організатор оборудок має внести 60 мільйонів гривень, решта – від 2 до 40 млн грн.
Підозрювані намагались уникнути контактів зі слідством та переховувались, але їх затримали та доставили в суд під конвоєм.
Нагадаємо, що працівники ДБР у взаємодії з СБУ та Офісом Генерального прокурора наприкінці червня повідомили про підозру керівництву ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», який належить олігарху-втікачу Костянтину Жеваго. Підозру повідомили керівництву правління комбінату, начальникам відділів, через які здійснювали фінансові оборудки підприємства, а також керівництву фірми-прокладки, через яку відбувались махінації.
Слідство ДБР встановило, що посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 мільйонами гривень від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.
Зокрема, топменеджмент продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин.
Готівка від продажу виводилася через конвертцентри та розподілялася між учасниками злочинної групи.
Наразі проведено 15 обшуків на території Києва, а також Харківської та Полтавської областей, в офісних приміщеннях та за місцями проживання топменеджерів ПрАТ «Полтавський ГЗК», фірмах-прокладках та підприємств транзитно-конвертаційного сектору.
6 особам вже повідомлено про підозру в учиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (вчинення правочинів з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, вчинене організованою групою в особливо великому розмірі) КК України.
Вирішується питання щодо застосування зазначеним особам запобіжного заходу.
Слідчі ДБР ініціюють запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Максимальне покарання за цими статтями – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.